Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Jak dobrać rozmiar butów do nart biegowych

Istnieje kilka sposobów sprawdzenie właściwego rozmiaru obuwia: - odrysować stopę na kartce następnie zmierzyć największą odległość (od dużego palca do środka końca pięty), dodać ok 0,5-1cm. Na tej podstawie wyszukać w naszej tabeli rozmiarów obuwia najbliższą temu wymiarowi długość wkładki.
- zmierzyć długość wkładki w jednym ze pasujących butów (o podobnym fasonie) Wynik odnaleźć w tabeli rozmiarów.
- zmierzyć długość stopy za pomocą linijki pamiętając, że wkładka buta powinna być większa o około 0,5 cm od stopy w skarpetce. Wynik odszukać w tabeli rozmiarów

O czym należy pamiętać przy wyborze rozmiaru obuwia?

- rozmiary obuwia sportowego różnią się od obuwia wizytowego. Rozmiary sportowe są około jeden rozmiar większy od obuwia tradycyjnego. Wybierając obuwie wizytowe na podstawie sportowego należy tę różnicę uwzględnić.
- Wielkość stóp zmienia się w miarę upływu czasu i narastającego zmęczenia, dlatego długość stopy należy mierzyć przy jej średnim zmęczeniu.
- rozmiar obuwia należy dobrać z odpowiednim naddatkiem - zgodnie z fachowymi opracowaniami wynosi on około 5% długości stopy.

 

Buty do nart biegowych SNS - Botas Axtel Buty do nart biegowych SNS - Botas Axtel
Producent: BOTAS
Cena: 245,00 zł
para

Wierzch wykonany z wielowarstwowe-go, tworzywa, trwałego, zapewniające-go niezbędną elastyczność w niskiej tem-peraturze oraz ochronę przed zimnem. Wnętrze buta wykonana z ocieplających i izolujących unikalnych mikro-włókien Thinsulate™ laminowa-nych pianką
Podeszwa w systemie SNS Profil Touring Sport. Zapewnia znakomite sterowanie i kontrolę nad nartą.
Przeznaczenie: do nart biegowych i śladowych, styl klasyczny, turystyka narciarska i rekreacja.
Produkcja: Czechy, BOTAS rok założenie 1949 r.
Typ wiązań: Salomon SNS Profil
Podeszwa: w systemie SNS do wiązań Salomon SNS Profil.

zobacz więcej
Buty do nart biegowych SNS - Botas Madison Buty do nart biegowych SNS - Botas Madison
Producent: BOTAS
Cena: 260,00 zł
para

Wygodne, odporne na wilgoć i śnieg, ciepłe, trwałe buty do nart biegowych.
Wierzch ze specjalnego, wielowarstwo-wego, sprężystego materiału zapewnia wymaganą ochronę na zimno i elas-tyczność nawet w niskich tempe-raturach. Sznurowadła osłonięte elas-tyczną osłoną EFC zasuwaną na zamek błyskawiczny YKK-chroni przed dosta-waniem się śniegu i wilgoci buta.
Przeznaczenie: do nart biegowych i śladowych, styl klasyczny, turystyka narciarska i rekreacja.
Produkcja: Czechy, BOTAS rok założenia 1949 r.
Typ wiązań: Salomon SNS Profil
Podeszwa w systemie SNS do wiązań Salomon SNS Profil.

 

zobacz więcej
Buty do nart biegowych SNS - Botas Magna Buty do nart biegowych SNS - Botas Magna
Producent: BOTAS
Cena: 310,00 zł
para

Wygodne, odporne na wilgoć i śnieg, ciepłe, trwałe buty do nart biegowych z wysoką cholewką. Wierzch ze specjal-nego, wielowarstwowego, sprę-żystego materiału zapewnia wymaganą ochronę na zimno i elastyczność nawet w niskich temperaturach. Wnętrze buta wykona-ne z ocieplających i izolujących mikro-włókien Thinsulate™ laminowanych pianką. Sznurowadła osłonięte elasty-czną osłoną zasuwaną na zamek błys-kawiczny YKK chroni przed dostawaniem się śniegu i wilgoci buta.

Zaczep do zamocowania ochraniaczy śnieżnych (stuptutów).

Przeznaczenie: do nart biegowych i śladowych, styl klasyczny, turystyka narciarska i rekreacja.

Produkcja: Czechy, BOTAS rok założenie 1949.

Typ wiązań: Salomon SNS Profil
Podeszwa w systemie SNS do wiązań Salomon SNS Profil.

zobacz więcej
Buty do nart biegowych SNS Salomon Escape 5 Buty do nart biegowych SNS Salomon Escape 5
Producent: SALOMON
Cena: 320,00 zł
para

Buty do nart biegowych SNS Profil Salomon Escape 5. Formowane termiczne wzmocnione usztywnienie pięty daje stabilność i wygodę. Podeszwa zewnętrzna:  SNS® PROFIL® Touring Sport. But wewnętrzny: Salomon touring fit, szeroka wygodna wkładka dopasowana do anatomicznego kształtu stopy, z tyłu poprzeczne usztywnienie. Wygodne i ciepłe. Przeznaczenie: do nart biegowych i śladowych, styl klasyczny, turystyka narciarska, narciarstwo biegowe rekreacyjne. Typ wiązań: Salomon SNS Profil.

zobacz więcej
Buty do nart biegowych SNS SALOMON SIAM 5 - damskie Buty do nart biegowych SNS SALOMON SIAM 5 - damskie
Producent: SALOMON
Cena: 320,00 zł
para

Buty do nart biegowych SNS Profil Salomon 5 Siam. Formowane termiczne wzmocnione wykończenie pięty daje stabilność i wygodę. Podeszwa zewnętrzna:  SNS® PROFIL® Touring Sport. zapewnia swobodę zginania przedniej części stopy i wygodę podczas chodzenia. But wewnętrzny: Salomon touring fit, szeroka wygodna wkładka dopasowana do anatomicznego kształtu stopy, gwarantuje komfort i ciepło. Konstrukcja podeszwy: Classic flex – stabilność, poczucie kontroli i precyzyjny przekaz sił. Elastyczna w przedniej części idealnie nadaje się do biegania techniką klasyczną, z tyłu poprzeczne usztywnienie. Ocieplana wkładka wygodna, zapewnia poczucie ciepła. Przeznaczenie: do nart biegowych i śladowych, styl klasyczny, turystyka narciarska, narciarstwo biegowe rekreacyjne. Typ wiązań: Salomon SNS Profil.

 

zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl